נשיא טורקיה ארדואן מאשים את גרמניה בהתנהגות דומה לזו של הנאצים. מאשים את גרמניה בהסתרת טרוריסטים

הקרע בין גרמניה וטורקיה, וקנצלרית גרמניה אנג'לה מארקל, ונשיא טורקיה טאייפ ארדואן העמיק עוד יותר, ביום א' 5.3, כאשר ארדואן תקף בנאום חריף ביותר את גרמניה.
ארדואן אמר, כי ההתנהגות של גרמניה היום דומה מאוד להתנהגותה בתקופה הנאצית. אין יותר דמוקרטיה בגרמניה קבע ארדואן, והבטיח להביא מצב זה לידיעתו של כל העולם.
קצפו של ארדואן יצא לאחר שגרמניה החליטה לבטל את השתתפותם של שרים טורקיים בעצרות שעמדו להיערך בריכוזים של המיעוט הטורקי בערים שונות בגרמניה לקראת משאל העם בטורקיה על חוקה חדשה.  בגרמניה מתגוררים כ-1.5 מיליון טורקים שיש להם זכות הצבעה במשאל.
ארדואן המשיך להשתלח בגרמניה, כאשר אמר כי היא מסתירה טרוריסטים, חלקם חברים בארגוני המחתרת הכורדית, וחלק טורקים שנמלטו מטורקיה לאחר ניסיון ההפיכה נגד ארדואן בחודש יולי 2016.
היחסים בין ברלין ואנקרה נקלעו באחרונה למשבר לאחר שעיתונאי גרמני ממוצא טורקי שהגיע לטורקיה נעצר והואשם כי הוא סוכן הפועל עבור שירותי המודיעין הגרמניים.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “נשיא טורקיה ארדואן מאשים את גרמניה בהתנהגות דומה לזו של הנאצים. מאשים את גרמניה בהסתרת טרוריסטים

 • מרץ 5, 2017 @ 23:57 at 23:57
  Permalink

  צחוקים… הסולטן הנגזל (זה שמספק מחסה לחמאסניקים גולים, ומימון לאלו שבעזה) – זועק על אלו שמסתירים טרוריסטים…
  זה כאילו שהגרמנים יתלוננו על דיקטטור שרוצח אנשים בגז (אסד למשל). הגרמנים לפחות יודעים שהם לא בעמדה להטיף בנושא הספציפי הזה שהם פעם התמחו בו.. לאחרים אין תירוץ.
  בכל אופן, איך אומרים? בהצלחה לשני הצדדים.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *