נשיא מצרים לשעבר מורסי, וראשי האחים המוסלמים לשעבר נידונו למוות. גזרי דין מוות גם לאנשי חמאס

נשיא מצרים לשעבר, בתקופת שלטון האחים המוסלמים, 2013-2012 מוחמד מורסי נידון, בשבת 16.5 למוות, בעוון בגידה ומסירת סודות מדינה למשמרות המהפכה האיראניים ולחמאס. כמו כן נמצא אשם בבריחה מבית סוהר ובהריגת שומרים בבית הסוהר. בית המשפט המצרי קצב גם גזר דין מוות על מוחמד בדייע, מנהיג האחים המוסלמים לשעבר, ועל מוחמד א-שטייר, שנחשב 'האיש החזק' בתנועת האחים המוסלמים. גזרי דין מוות הוצאו גם נגד עוד כ-120 מאנשי האחים המוסלמיים, מהם כמה עשרות אנשי חמאס שהיו בכלא המצרי וברחו לרצועת עזה.
גזר דין מוות הוצא גם נגד המנהיג הרוחני והמטיף הגדול של האחים המוסלמיים-יוסוף קרדאווי, המתגורר בקטאר, ונחשב כאחד האישים בעלי השפעה רבה בעולם המוסלמי הסוני. 
גזרי דין המוות יועברו לאישור המופתי הגדול של מצרים, שהוא הסמכות העליונה במדינה לגבי פסקי דין מוות. המופתי הגדול צריך להודיע על החלטתו באם הוא מאשר את גזרי הדין, או ממתיק אותם למאסר, תוך שבועיים.  
תיקדבקה: האשמות נגד מוחמד מורסי, כי העביר סודות מצריים למשמרות המהפכה האיראניים, אינם מופרכים ואינם דמיוניים. כאשר כיהן בתפקיד נשיא מצרים הקים מורסי מערכת קשרים ענפה עם משמרות המהפכה האיראניים, כאשר הוא מאמץ את הצעתם להקים במצרים 'משמרות מהפכה מצריים' שיהוו כוח צבאי שיתחרה בצבא המצרי. החמאס בעזה שיתף פעולה עם מורסי ועם האיראניים בקידום תוכנית זו.     

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *