סוכנים איראניים התנקשו בחייו של מנהיג פרו ישראלי באזרבייג'ן בתגובה לפתיחת שגרירות ולביקור שר החוץ האזרבייג'ני  בישראל.  הוא נפצע קשה

סוכנים איראניים התנקשו בחייו של מנהיג פרו ישראלי באזרבייג'ן, ביום שלישי 28.3, בתגובה לפתיחת שגרירות של באקו ולביקורו של שר החוץ האזרבייג'ני בישראל.  פאזיל מוסטפה  Fazil Mustafa, ראש מפלגת 'הסדר הגדול'  Great Order Party, נורה על ידי אלמונים כאשר יצא מפתח ביתו בבירה באקו. הוא נפצע קשה.
תנועת ההתנגדות האזרבייג'נית Huseyniyyun Huseyncilar Islamic Resistance Movement of Azerbaijan פרסמה ביום ד' 29.3, לקיחת אחריות על הפיגוע. בהודעת התנועה נאמר 'כי היא תשתמש בכוחה כדי לנקות ולהגלות את העדר הציוני מאזרבייג'ן.' will spend its strength on cleaning and expelling the Zionist herd from Azerbaijan.
ביום שני 27.3 עצרו שירותי הביטחון באזרבייג'ן 7 אנשים החשודים בריגול עבור מדינה זרה suspected of espionage in favour of a foreign country. לדברי שירותי הביטחון הם עמדו להתנקש בחייהם של פקידי ממשל בכירים.  ביום ד' 29.3 עצרו כוחות הביטחון בבאקו חמש קבוצות של אנשים בסה"כ 46 איש כדי למנוע ממבריחי סמים איראניים להקים בסיסים באזרבייג'ן  against the footholds of Iranian drug smugglers in Azerbaijan.

Print Friendly, PDF & Email