סקר: כ-87 אחוז מהמצביעים הערבים בעד כניסה לממשלה או תמיכה בממשלה מבחוץ

סקר בוחרים שנערך על ידי תכנית קונרד אדנאואר לשיתוף פעולה יהודי-ערבי הפועלת מטעם קרן קונרד אדנאואר במרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל-אביב העלאה, כי כמעט מחצית מהבוחרים הערביים-46 אחוז תומכים בהצטרפות לממשלה או תמיכה בממשלה מבחוץ: הבוחרים הערביים סבורים שכדי להבטיח הישגים לציבור הערבי, רצוי שמפלגה ערבית תצטרף לכל ממשלה אשר תקום לאחר הבחירות.
18 אחוז מסייגים את הסכמתם להצטרפות רק לממשלת מרכז-שמאל. 21.3 אחוז מהנשאלים מוכנים לכך שמפלגה ערבית תתמוך בממשלה מבחוץ (גוש חוסם) בתמורה להישגים ממשיים לציבור הערבי. בסך הכל כ-87 אחוז מהמצביעים הערבים בעד כניסה לממשלה או תמיכה בממשלה מבחוץ. רק 13.0 אחוז סבורים שאין להסכים בשום תנאי להצטרפותה של מפלגה ערבית לממשלה או לתמיכה בה מבחוץ.
תחזית התמיכה של הציבור הערבי במפלגות (במנדטים) – המצביעים הערבים צפויים להעניק 8.3 מנדטים לרשימה המשותפת-חד"ש-בל"ד-תע"ל בראשות אימן עודה, 4 מנדטים לרשימה הערבית המאוחדת-רע"מ בראשות מנסור עבאס, ו-1.6 מנדטים לליכוד בראשות נתניהו. המפלגות מרצ, יש עתיד, ו'מען – יחד'-בראשות מוחמד דראושה, צפויות לקבל מהמצביעים הערבים כחצי מנדט כל אחת.

Print Friendly, PDF & Email