סתירות בהודעות על חיסולו של מס' 2 ב-ISIS. 'חוסל' כבר בשנה שעברה

דוברים במועצה הלאומית לביטחון של ארצות הברית אמרו, בשבת 22.8 לפנות בוקר, כי כלי טייס לא מאויש אמריקני חיסל את מס' 2 בארגון הטרור ISIS- פאדיל אחמד אל-חאיילי  Fadhil Ahmad al-Hayali. המקורות האמריקנים ציינו כי אל-חאיילי, היה סגנו של מנהיג ISIS, אבו באקר אל בגדאדי. כמו כן חוסל באותה פגיעת טיל במכונית ליד מוסול, אבו עבדוללה Abu Abdullah, שהוגדר כאחד מדוברי ארגון הטרור.
מקורות המתמצאים בשרשרת ההנהגה והפיקוד של ISIS, והמקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, מטילים ספק בטענה כי מדובר במס' 2 בארגון הטרור, ובחשיבות הרבה שהאמריקנים מייחסים לו.
תיקדבקה: ב-ISIS  קיימת הפרדה מוחלטת בין דרגי המנהיגות הדתית, בראשות אל-בגדאדי, ובין דרגי הפיקוד הצבאי בראשותו של פילדמרשל עיזאת אל-דורי, מי שהיה בעבר סגן נשיא עיראק בתקופתו של סדאם חוסיין.
בקבוצת המפקדים העיראקים נמצאים גנרלים עיראקיים שהיו מפקדי דוויזיות העילית של סדאם חוסיין, ביניהם דוויזית חמורבי Hammurabi Division, ודווזיית נבוכאדנצר  Nebuchadnezzar Division. כולם בדרגת גנרל.
אל-חאיילי היה קצין בדרגת סגן אלוף   lieutenant colonel בדוויזית חמורבי ולאחר פלישת האמריקנים לעיראק ב-2003, היה עציר שהוחזק על ידם במחנה המעצר  Camp Bucca.
לאל-חאיילי לא היה קשר ישיר עם מנהיג ISIS, והוא מילא תפקידי פיקוד לוגיסטיים ליד אחד הגנרלים העיראקיים הפועלים עתה עבור ארגון הטרור.
זו פעם שנייה תוך שנה שהאמריקנים מודיעים על חיסולו בטיל של אל-חאיילי. הפעם הקודמת הייתה לפני 9 חודשים-בדצמבר 2014.   

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *