עדותו של ג'יימס קומיי ראש ה-FBI, חשפה את חוסר האמון שיש לו בנשיא טראמפ וממשלו, אבל לא ספקה הוכחות 'לקשר רוסי' של טראמפ

חמש עובדות מרכזיות בלטו, ביום ה' 8.6, בעדותו של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומיי James B. Comey בפני וועדת המודיעין של הסנט האמריקני.

 • חוסר האמון המוחלט של קומיי בנשיא טרמפ, בגלל אופיו (של הנשיא ). חוסר האמון הגיע לדרגה כזו עד שקומיי מצא לנחוץ לרשום לאחר כל שיחה עם הנשיא זיכרון דברים, מחשש שהנשיא ישקר לגבי תוכן השיחה. קומיי הדגיש כי לא חש אותו יחס כלפי הנשיאים ג'ורג בוש ובאראק אובמה.
 • קומיי הודה, כי הוא היה זה שהדליף מסמכים באמצעות צד שלישי לתקשורת, לטענתו כדי להגן עליו ועל ה-FBI מפני שקרים שהבית הלבן הפציץ נגדו ונגד סוכנות הביון והביטחון.
 • קומיי אמר, כי היו ניסיונות של הרוסים להתערב במערכת הבחירות לנשיאות מאז סוף 2015, אולם לא ידוע אפילו על מקרה אחד שהרוסים הצליחו במעורבות זו.
 • לא היה שום קשר בין הנשיא טראמפ והרוסים, והנשיא טראמפ לא ביקש ממנו או הפעיל על לחצים להפסיק את החקירה בדבר הקשרים עם הרוסים.
 • הנושא היחיד שהנשיא ביקש ממנו היה הפסקת החקירה נגד היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין וקשריו של היועץ עם הרוסים.    
Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “עדותו של ג'יימס קומיי ראש ה-FBI, חשפה את חוסר האמון שיש לו בנשיא טראמפ וממשלו, אבל לא ספקה הוכחות 'לקשר רוסי' של טראמפ

 • יונ 9, 2017 @ 8:30 at 8:30
  Permalink

  על פי חוות דעתו של המשפטן המוערך אלן דרשוביץ (המזוהה עם הדמוקרטים) יש לנשיא האמריקאי הסמכות החוקתית להורות על הפסקת חקירה של פלוני ובודאי שאין בכך עבירה https://twitter.com/AlanDersh/status/872924663730647040

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *