עליה במתח הצבאי בין רוסיה וארה"ב. נושאת מטוסים אמריקנית לים השחור. תקשורת רוסית: 'מלחמה בין שתי מעצמות העל הגרעיניות היא בלתי נמנעת'

הצי הרוסי בים השחור פתח, ביום ד' 14. בתרגיל פתע הכולל שימוש באש חיה. התרגיל נפתח במקביל ולמרות להגעתן הצפויה של שתי אוניות מלחמה אמריקניות לאזור.
בתרגיל משתתפות שתי קורבטות הטילים המונחים 'גריוורון' ו'וושני וולצ'ק' Graivoron and Vyshny Volochek, רחפת הטילים המונחים 'סאמון'  Samum, פריגטת הטילים המונחים 'האדמירל מאקארוב' Admiral Makarov, ושולת המוקשים הרוסית 'איבן גלובטס' Ivan Golubets.
במקביל, התבררה זהותן של אוניות המלחמה האמריקניות העומדות, או שכבר נכנסו לים השחור למרות האזהרות הרוסיות.
מדובר במשחתת הטילים המונחים 'דונלד קוק' USS Donald Cook, ובנושאת המטוסים האמריקנית הגרעינית 'רוזבלט' USS Roosevelt.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כניסתה של נושאת מטוסים אמריקנית לים השחור היא תופעה ללא תקדים. בדרך כלל האמריקנים אינם מכניסים אוניות מלחמה בסדר גדול כזה לאזור הים השחור שהוא מצומצם בהיקפו עבור נושאת מטוסים.
דימטרי פאסקוב  Dimitry Peskov אמר, ביום ד', כי בקרמלין מעיינים עתה בהצעתו של הנשיא ביידן לערוך וועידת פסגה עם פוטין בארץ נטרלית.
מרגריטה  סימונייאן Margarita Simonyan, העורכת הראשית של שניים מהחשובים ביותר של כלי התקשרות של הקרמלין  'אר.טי ' ו'ספוטניק' RT and Sputnik,  כתבה ביום ד' בדברי הפרשנות שלה על המצב, 'כי מלחמה גרעינית בין שתי מעצמות העל הגרעיניות היא בלתי נמנעת וזה דוחף את רוסיה להתכונן לכך', that war between the two nuclear-armed superpowers is 'inevitable' and encouraged Moscow to prepare itself.

Print Friendly, PDF & Email