פוטין: אנו לא נציב כוחות קרקעיים בסוריה. אם כך מדוע מגיעים לשם מרינס?

בשורה של ראיונות לכלי תקשורת אמריקנים אמר, ביום א' 27.9, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, 'כי לפחות עכשיו' right now, 'אין לנו כוונה לשלוח כוחות קרקעיים קרביים לסוריה'.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה:  רק בשבת 26.9 עברה במצרי הבוספורוס אוניית הנחיתה הרוסית סאראטוב Saratov, ועליה 300 אנשי מרינס, בדרכם לסוריה. לפי המידע המודיעיני אנשי מרינס רוסיים רבים נוספים מתרכזים בבסיסים בים השחור לצאת לסוריה.
פוטין הוסיף ואמר, כי 'רוסיה לא תשתתף בכל פעולה של כוחות בטריטוריה סורית, או זו של מדינות אחרות'. לאחר מכן נמלך פוטין בדעתו והוסיף, 'כי לפחות אין לנו תוכנית כזו כרגע'. Russia will not participate in any troop operations in the territory of Syria or in any other states. Well, at least we don't plan on it right now
פוטין הוסיף ואמר, 'כי צבא ממשלת סוריה הוא הצבא הלגיטימי היחיד' בסוריה, the only legitimate one in Syria. את העזרה האמריקנית למורדים באסד הגדיר  'כנוגדת את החוק הבינלאומי ואת מגילת האו"ם'.
פוטין לגלג על התוכניות האמריקניות לאמן מורדים שילחמו באסד, ואמר כי מתוך 60 איש רק ארבעה או חמישה נלחמו, והיתר עברו לצד ISIS, ומסרו להם את הנשק האמריקני.
פוטין ייפגש בניו-יורק עם הנשיא אובמה ביום ב' 28.9, בשולי עצרת האו"ם. 

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *