פייסבוק, אינסטגרם ועוד רשתות חברתיות נפגעו והושבתו ע"י האקרים. 'מתקפה אדירה נוספת בקרוב'

'הלטאות' Lizard Squad,הם ככל הנראה קבוצת ההאקרים שתקפו, ביום ג' 27.1 בבוקר, את שרתי Servers של הרשתות החברתיות פייסבוק, אינסטאגרם, טינדר,  Hipchat ו-AIM וגרמה להשבתתן המלאה למשך שעות ארוכות.
בציוץ טוויטר המיוחס לקבוצה אשר ביצעה את המתקפה הלילה על הרשתות החברתיות  נאמר עוד: 'מתקפת אי מיילים אדירה מתוכננת בקרוב'.
המקורות ללוחמת סייבר של תיקדבקה, מציינים את הקלות לכאורה, בה כלי תקשורת המונית נפרצים ומושבתים, מעלה סימני שאלה על יכולות אמצעי הגנת ואבטחת המידע בהם נוקטים ארגוני ענק אלו מחד ומאידך מציפה תהיות רבות לגבי אי מעורבות הממשל האמריקני בהגנה על תשתיות תקשורת  קריטיות.
סיבתה הטכנית של התקלה אינה ברורה די צרכה בשעות אלו, אולם נראה כי ההאקרים השתמשו במתקפה מסוג DDOS-Distributed Denial Of Service, בה מתבצעות פניות המוניות ומאסיביות, סימולטנית, ממקורות רבים בעולם אל מחשבי היעד עד שהם גורמים להם "להיחנק" ולצאת משירות Out Of Service.
'הלטאות' Lizard Squad, ההאקרים שתקפו הבוקר את הרשתות החברתיות, השביתו בערב חג המולד האחרון את שרתי סוני פלייסטיישן ואקסבוקס, שרתי משחקים ברשת האינטרנט, דווקא בלילה בו רבים קיבלו משחק במתנה ורצו לעשות בו שימוש ראשון.
פעילויות אחרות בהן מעורב ככל הנראה 'צוות הלטאות' הן מסירת סיסמאות ושמות משתמשים ל'משמרות השלום', קבוצת ההאקרים שאיימה על סוני Sony וכן פריצה שחשפה לאחרונה את בסיס הנתונים של נוסעי 'אייר אסיה' AirAsia כולל שמות, פרטי טיסה ואמצעי תשלום.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *