צבא ארה"ב: יתכן והמל"ט האמריקני שהופל בלוב הופל על ידי הרוסים. תיקדבקה: המל"ט הופל על ידי 'כוח וואגנר' שהפעילו מערכות שיבוש

מקורות צבאיים אמריקניים, אמרו ביום שישי 6.12, כי ייתכן שהמל"ט האמריקני  שהיה לא חמוש ונעלם בחודש שעבר שעבר סמוך לטריפולי שבלוב, הופל על ידי מערכות הגנה אווירית רוסיות.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של  תיקדבקה מדווחים,  כי המל"ט הופל ב-2.11 מעל טריפולי בירת לוב באמצעות ציוד מתקדם לשיבוש שידורים שסיפקו הרוסים לשכירי חרב  מ'כוח וואגנר' Wagner Group  שהם מפעילים בלוב.
יחידה כזו הוצבה החודש האחרון ליד כוחותיו של חליפה חאפטר מדרום לטריפולי, והיא שהביאה אתה ללוב מכשירי שיבוש אלה. בסוריה לדוגמא הרוסים נמנעו מלספק לאנשי 'כוח ואגנר' ציוד כזה, כנראה בעיקר משום שחיל האוויר הרוסי פועל שם בכוחות והיקפים גדולים.
בדרך כלל, מבוצעות משימות איסוף המודיעין האמריקני בלוב על ידי מל"טים מדגמי RQ-4 GLOBAL HAWK  ו-MQ-9 REAPER,  שממריאים מבסיסים באיטליה ובניגריה.
המקורות שלנו מדווחים, כי למרות הפלת המל"ט האמריקני, החליט ממשל הנשיא טראמפ להתעלם מהתקרית, וכי נציגים אמריקנים נפגשו בחשאי לאחרונה עם הגנרל חאפטר בעצמו בניסיון להביא להפסקת התקפותיו על טריפולי.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *