קבוצת האקרים מציעה למכירה 'נשק סייבר' של ה- NSA

קבוצת האקרים המכנה את עצמה Shadow Brokers (על שם משחק מחשב ידוע) הודיעה ביום שני 15.8 כי נמצא ברשותה 'נשק סייבר' עוצמתי אותו גנבה מסוכנות הביטחון הלאומית האמריקנית, ה- NSA וכי היא מציעה אותו למכירה לכל המרבה במחיר. 'נשק הסייבר' אשר נמצא לכאורה בידי ההאקרים כולל את קוד התוכנה באמצעותו לוחמי הסייבר הממשלתיים פורצים חומות אש Firewalls, נתבים Routers ואמצעי הגנה אחרים של מערכי מחשב המהווים את היעד המודיעיני שלהם: צבאות וממשלות זרות, ארגוני ביון עוינים, מתקנים אסטרטגיים ומכוני מחקר זרים וכו'. 'נשק הסייבר' המוצע עתה למכירה נושא תאריך מיושן מעט – 2013, אולם מבדיקת מומחים עולה כי הוא אוטנטי והושג במקביל לתקופה בה אדוארד סנואדן Edward Snowden פרסם את הדלפותיו מתוך ה- NSA. ההאקרים חשפו פיסות קוד כדי להוכיח את אמתותו ואת רצינות כוונותיהם והם דורשים עבור קצת יותר מחצי מיליארד דולר. מקורות הסייבר והטכנולוגיה של תיקדבקה מוסרים כי על אף שהתוכנה המוצעת עתה למכירה מיושנת מעט (2013) עצם החדירה לתוך מערכי המחשוב של ארגון הביון מהווה איום משמעותי עליו משתי סיבות עיקריות:

1.    אם הדרך בה הושג 'נשק הסייבר' עדיין סלולה והכלים של Shadow Brokers פעילים ייתכן ומה שמוצע למכירה הוא כלי הפריצה לתוך מערך המחשוב של ה- NSA ולא תוצרי הגניבה.
2.    גם אם הקוד הגנוב מיושן – ניתן ללמוד ממנו רבות על השיטה, הטכניקה, האמצעים והדרך בה ארגון הביון האמריקני פועל. זהו מידע השווה זהב לארגוני ביון נגדיים, זרים.
עוד מזכירים מקורות המודיעין של תיקדבקה, כי בעולם הביון והריגול, חשיפת Shadow Brokers יכולה להיות גם תרגיל הטעייה והסחה של ה-NSA עצמו או של אחד מ- 16 גופי המודיעין והביטחון האמריקניים האחרים או של בעלי עניין אחרים בעולם.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *