ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בדרכו לערב הסעודית. צפוי לו עימות חריף עם ההנהגה הסעודית בעקבות שיתוף הפעולה שלו עם הציר הטורקי-ירדני-קטארי

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצא, ביום שלישי 19.12, בדרכו לריאד כדי להיפגש שם עם צמרת בית המלוכה הסעודי. עדיין לא ברור עם מי בדיוק ייפגש המנהיג הפלסטיני בריאד.
המקורות של תיקדבקה: לאבו מאזן צפוי עימות חריף בריאד, משום שההנהגה הסעודית בראשות יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן מתנגד למהלכים של ראש הרשות לשתף פעולה עם הציר הטורקי-ירדני-קטארי המתנגד לצעדים המדיניים של ארצות הברית באזור.
המקורות שלנו מוסרים, כי הדברים יכולים להגיע עד כדי ניתוק היחסים בין ריאד לרמאללה, והפסקת הסיוע הסעודי לפלסטינים.
בעיה אחרת בה אבו מאזן יצרך לטפל בעת היותו בריאד, היא מעצר הבית בו נתון בסעודיה המיליארדר הפלסטיני-ירדני סאביח אל-מסרי Sabih al-Masri.
סאביח אל-מסרי איש מפתח בכלכלה ובבנקאות הירדנית והפלסטיני נעצר בשבוע שעבר בסעודיה, והועבר למעצר בית בחווילתו בריאד בתחילת השבוע.  המקורות שלנו מוסרים, כי מלבד כספים אותם הסעודים דורשים ממנו, הם מחזיקים בו כבן ערובה למערכת הלחצים שהם מפעילים על עבדאללה מלך ירדן ועל אבו מאזן להפסיק לשתף פעולה עם הציר הטורקי-קטארי במזרח התיכון.
המשך מעצרו יכול לגרום קשיים כלכליים רבים  בכלכלות ירדן והרשות הפלסטינית.
כלי התקשורת הישראליים המכסים בדרך כלל כל תנועה או התבטאות פלסטינית מתייחסים להתפתחויות אלה כאילו אינן קיימות.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בדרכו לערב הסעודית. צפוי לו עימות חריף עם ההנהגה הסעודית בעקבות שיתוף הפעולה שלו עם הציר הטורקי-ירדני-קטארי

 • דצמ 19, 2017 @ 13:14 at 13:14
  Permalink

  הוא יפגוש חוקר פיננסי סעודי

  Reply
 • דצמ 20, 2017 @ 15:54 at 15:54
  Permalink

  העיתונות הישראלית מזמן לא רלונטית. אנשים לא קוראים ידיעות ולא מקשיבים לחדשות.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *