ראש השב"כ נדב ארגמן מזהיר: ' ייתכן שיהיו אנשים שיפרשו אמירות מסוימות כקריאה לפגיעה פיזית'. חובה לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקת השיח המסית

ראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן פרסם,  במוצאי שבת 5.6, הודעת אזהרה חמורה וחריגה מההקצנה בשיח הציבורי. ארגמן אמר כי ייתכן שיהיו אנשים שיפרשו אמירות מסוימות כקריאה לפגיעה פיזית.
לדבריו 'מדינת ישראל חרטה על דגלה את עקרון חופש הביטוי, זהו עקרון חשוב והכרחי במדינה דמוקרטית', כתב ארגמן. 'יחד עם זאת, בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות. זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית'.
'כמי שעומד בראש ארגון שייעודו שמירה על ביטחון המדינה וסדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש'.
בסיום הודעתו קרא נדב ארגמן לנבחרי ציבור ומובילי דעה לצאת נגד האמירות. 'לצד האחריות המוטלת על כתפי השב"כ יחד עם גורמי האכיפה האחרים, גם על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם – מוטלת אחריות כבדה בימים אלה. חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים. האחריות להרגעת הרוחות ולריסון השיח מוטלת על כתפי כולנו', סיים ארגמן את הודעתו.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות