ראש ה-CIA נשא את נאומו הפומבי הראשון. רובו הוקדש לוויקיליקס, אסנאג' וסנואדן

 

מייקל פומפיאו Michael Pompeo, ראש ה- CIA, סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית, נשא ביום חמישי 13.4 בצהריים (שעון מקומי) את נאומו הפומבי הראשון מאז היבחרו לתפקיד, בפני באי כנס של 'המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים', ה- CSIS, Center for Strategic and International Studies בוושינגטון.  הנאום הוקדש רובו להתקפה  על אתר ההדלפות וויקיליקס WikiLeak, מייסדו ג'וליאן אסאנג' Julian Assange  ובאדוארד סנואדן Edward Snowden.
פומפיאו כינה את וויקיליקס, אתר שחשף את תקלותיהן האתיות, המבצעיות, והטכנולוגיות של סוכנויות הביון האמריקניות 'ארגון ביון עוין שלא בבעלות מדינה'  Hostile non-state intelligence service, הזכיר את הסיכונים הרבים לחיי אדם שגרמו ההדלפות מהאתר ואמר כי מעשיהם מנוגדים לחוקה האמריקנית. תיקדבקה: ה-CIA אחראי על ליקוט המודיעין האנושי HUMINT גם באמצעות לוחמים וסוכנים אמריקנים בכל המדינות בהן לארה"ב יש אינטרס צבאי, מדיני, כלכלי או אחר. כמי שעומד בראש 20,000 עובדי ארגון המודיעין מהחשובים בעולם, ניתן היה לצפות מפומפיאו לסקירה מודיעינית על תהליכים ומגמות בטרור העולמי, על התקדמות המאבק באיסלאם הקיצוני, על התוכניות (ולו הכלליות ביותר) להיאבק בהתפשטות ISIS ללוב, בח'וטים בתימן, בחיזבאללה בסוריה ובלבנון, וכו'.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “ראש ה-CIA נשא את נאומו הפומבי הראשון. רובו הוקדש לוויקיליקס, אסנאג' וסנואדן

  • אפר 14, 2017 @ 2:32 at 2:32
    Permalink

    הנזק האפשרי מהדלפות יותר גדול מהנזקים שהמדינות בסוררות יכולות לגרום.כאשראתה חשוף להדלפות-אתה מוגבל ביכולת לתכנן מהלכים מבצעיים סודיים. לכן לדעתי פומאו התייחס לעניין.

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *