רוה"מ ושר הביטחון נתניהו טלפן אל הנשיא פוטין, ושני המנהיגים שוחח על המצב בסוריה, לאור החלטת טראמפ להוציא את הכוחות האמריקנים משם

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו טלפן, ביום ו' 4.1, אל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ושני המנהיגים שוחחו על המצב בסוריה, לאור החלטתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להסיג את הכוחות האמריקנים מסוריה.
בתום השיחה פרסמה לשכתו של נשיא רוסיה את ההודעה הבאה: 'הדיון התרכז בהתפתחויות בסוריה, לאור התוכניות של ארה"ב להסיג את כוחותיה מארץ זו. הם (שני המנהיגים), הצביעו על הצורך להביס את הטרור ולהשיג במהירות הסגר מדיני בסוריה. שני הצדדים אישרו מחדש את נחישותם ההדדית  לחזק את התיאום (בין רוסיה וישראל) באמצעות הערוצים הצבאיים והדיפלומטיים'. עד כאן לשון ההודעה המשותפת.
המקורות של תיקדבקה כתבו, כבר ביום ה' 3.1, בניתוח על המציאות האסטרטגית-צבאית החדשה בפני ישראל, (הקישו כאן לקרוא את הניתוח במלואו.)  'כי עם צאתם של הכוחות האמריקנים מסוריה, השליטה במרחבים האוויריים הסוריים והלבנוניים הוא תנאי הכרחי ליכולת  (הישראלית) להתמודד צבאית עם איראן, וכי גם בוושינגטון וגם בירושלים מבינים, כי במצב כזה תצטרך ישראל לחזור למוסקבה, במטרה להשיג הבנות טובות יותר לגבי אפשרויות הפעולה של חיל האוויר הישראלי בסוריה'. סוף ציטוט.
ואכן לנתניהו לא הייתה כל ברירה, לאחר החלטת טראמפ, אלא לנסות ולחזור לפוטין.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי עצם הפנייה לפוטין מצביעה על כך, כי נתניהו נכשל להשיג בשיחותיו השבוע עם שר החוץ האמריקני מייק פומפיו בברזיליה, שינוי או דחייה בתהליך של נסיגת הכוחות האמריקנים מסוריה.  

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *