שבוע לפני משאל העם על עצמאות הכורדים פתח צבא טורקיה בתרגיל בגבול טורקיה צפון עיראק. תיקדבקה: התרגיל הוא הכנה לכיבוש חלק מאידליב

שבוע לפני עריכת משאל העם על עצמאות הכורדים בעיראק פתח, ביום ב' 18.9, צבא טורקיה בתמרון גדול בדרום המדינה ליד הגבול עם סוריה. 
הצבא הטורקי ריכז  באזור סילופי Silopi, כ-100 כלי רכב צבאיים, ביניהם טנקים, תותחי הוביצר howitzers נגררים וגשרי צליחה. הטורקים מנסים לתת לתרגיל תדמית של אות אזהרה לכורדים בעיראק לבל יבצעו את משאל העם על עצמאות שנועד ל-25 בספטמבר.
אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אם הטורקים היו באמת רוצים שהכורדים ייקחו 'אזהרה'  ברצינות, הם היו מרכזים את כוחותיהם על גבול המובלעת הכורדית הסורית אפרין Afrin   או שהם היו פולשים לתוכה-כפי שאיימו לעשות פעמים רבות.
המקורות שלנו מוסרים כי ריכוז הכוחות נועד למטרה שונה לחלוטין.
רוסיה, טורקיה ואיראן סיכמו ביניהן בשבוע שעבר, כי צבאותיהם יכבשו את מחוז אידליב בצפון סוריה שם מתרכזים כיום רוב המיליציות המוסלמיות הקיצוניות, כולל אל קעידה וג'הבת אל נוסרה.
הכוחות הטורקיים שעליהם הוטל לכבוש את צפון אידליב, ורוכזו בימים האחרונים בסילופי Silopi, נועדו למטרה זו.   

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “שבוע לפני משאל העם על עצמאות הכורדים פתח צבא טורקיה בתרגיל בגבול טורקיה צפון עיראק. תיקדבקה: התרגיל הוא הכנה לכיבוש חלק מאידליב

  • ספט 18, 2017 @ 20:29 at 20:29
    Permalink

    איפה סילופי (צפון מזרח הרחוק של סוריה) ואיפה אידליב (צפון מערב)… לא הגיוני.
    הרבה יותר הגיוני איום על החלק הקורדי של עיראק

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *