שפל של 33 אחוז בלבד בפופולאריות של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. שבה ועלתה האפשרות כי הילארי קלינטון תרוץ פעם שניה בבחירות לנשיאות

למרות שנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, בן ה-82, הכריז שהוא ירוץ ב-2024 לתקופת כהונה שנייה כנשיא, הפופולאריות שלו בקרב הציבור האמריקני שקעה, לפי משאלי דעת הקהל האחרונים שנערכו  בארה"ב לשפל של 33 אחוז בלבד.
ביידן נראה בעיני רוב אמריקנים כמי שנכשל בטיפול במגפת הקורונה, באינפלציה, ומדיניות החוץ והביטחון-בעיקר בגגל המפלה והנסיגה המבוללת האמריקנית מאפגניסטן.
רוב מוחלט של כ-68 אחוז מבין המצביעים העצמאיים האמריקנים אמרו, כי יצביעו נגדו ונגד המפלגה הדמוקרטית בבחירות אמצע הקדנציה שתערכנה בסוף השנה. ההערכה היא שהדמוקרטים יאבדו בבחירות אלה את הרוב שיש להם עתה בבית הנבחרים ובסנט.
גם חוסר הפופולאריות של סגנית הנשיא קאמלה האריס הנתפשת בעיני הציבור האמריקני כמי שנכשלה בתפקידה, מוסיפה לחוסר הפופולאריות של ביידן.
על הרקע הזה הולכות וגוברות השמועות בוושינגטון, כי הילארי קלינטון שהייתה מועמדת לנשיאות ב-2016 והפסידה אותן לדונלד טראמפ, שוקלת לרוץ שנית לנשיאות ב-2024. כיום אין למפלגה הדמוקרטית מועמד חזק ובולט כל כך כמו הילארי קלינטון.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות