שר החוץ הצפון קוריאני מבקר בטהרן: 'נשמור על הידע הגרעיני שלנו'. 'גם ארה"ב צריכה להתפרק מהנשק הגרעיני שלה בחצי האי קוריאה'

שר החוץ הצפון הקוריאני רי יונג הו Ri Yong Ho המבקר בימים האחרונים בטהרן אמר, ביום ה' 13.9, כי בא לטהרן כדי לדווח להנהגה האיראנית על השיחות לפירוק הנשק הגרעיני המתקיימות בין וושינגטון לפיונגיאנג.
המקורות של תיקדבקה: עד עתה נפגש שר החוץ הצפון קוריאני עם נשיא איראן חסן רוחאני, עם שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף, ועם יו"ר הפרלמנט האיראני עלי לאריג'אני.  
בהתבטאות נדירה של בכיר צפון קוריאני חשף רי יונג הו כמה פרטים על טקטיקת המו"מ של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.
לדבריו צפון קוריאה 'תמשיך לשמור על יכולותיה בתחום הגרעין, מאחר וכולנו יודעים שהאמריקנים לא יינטשו את האיבה שלה אלינו.' we preserve our nuclear science as we know that the Americans will not abandon their hostility towards us .
'משא ומתן עם האמריקנים הוא דבר קשה. המטרה המרכזית שלנו היא פירוק מוחלט של כל חצי האי קוריאה.' 'צריך שגם האמריקנים ימלאו אחר ההתחייבות הזו, אולם עד עתה הם מסרבים לעשות כך.' Dealing with Americans is difficult, and as our main goal is total disarmament of the whole Korean Peninsula, it is necessary that the Americans also abide by their commitments but they refuse to do so.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות