תוצאות הפריימריס 'בעבודה': מכה להרצוג ולליבני: שלי יחימוביץ' ותומכיה במקומות הראשונים בהנהגה החדשה

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ', נבחרה במקום הראשון בפריימריס לרשימת העבודה לכנסת. אחרי יחימוביץ' נבחרו בעלי הברית שלה בפריימריס סתיו שפיר, איציק שמולי ועמר בר לב.
המקורות של תיקדבקה: תוצאות הפריימריס הן מכה לראש המפלגה יצחק הרצוג וציפי ליבני, שעתה יצטרכו להתמודד עם עלייתה מחדש למקום מרכזי של שלי יחימוביץ', ועם האיום שהיא יוצרת על הנהגתם המשותפת. הרצוג לא יוכל להתעלם משאיפתם של יחימוביץ' ותומכיה להציג את 'העבודה' כמפלגה סוציאלית-דמוקרטית. צריך להמתין ולראות כיצד ציפי ליבני תתמודד עם תדמית כזו.
יתר תומכיו העיקריים של הרצוג, ובראשם ח"כ איתן כבל שהתחרה על המקום הראשון הגיע רק למקום העשירי, ואילו ח"כ אראל מרגלית הגיע רק למקום ה-12. במילים אחרות, למרות שמכונת התעמולה של 'העבודה' ותומכיה ניסו להציג כאילו מדובר ב'פריימריס נקיים'-ללא דילים, הדיל המרכזי שהיה צרייך לדחוק את שלי יחימוביץ' ואת תומכיה לשולי הרטיישמה נכשל והתוצאה שהושגה הייתה הפוכה. תומכי 'הדיל' הפסידו.  
תוצאות אחרות היו: בחירתו של זוהיר בהלול כנציג המגזר הערבי. פרופסור יוסי יונה הגיע ברשימה המשותפת למקום ה-23. נחמן שי נדחק למקום ה-20.
שש נשים לפחות ישובצו במקומות ריאלים ברשימה עד המקום ה-20. במקום ה-14 הצליחה להגיע עורכת הדין רויטל סוויד. חבר הכנסת משה מזרחי הודח מן הרשימה למקום 29 הלא ריאלי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *