תיקדבקה: אין בסיס לידיעות כי סעד חארירי מוחזק במעצר בסעודיה. מדובר בתעמולה של איראן וחיזבאללה, ובניסיון לברר היכן הוא נמצא

ראש ממשלת לבנון לשעבר סעד חארירי שהתפטר השבוע, איננו מוחזק במעצר בסעודיה בניגוד לרצונו, כפי שטוענת ממשלת לבנון, כך מדווחים המקורות המודיעיניים של תיקדבקה.
הטענה הזו היא קו תעמולתי של טהרן וחיזבאללה, אשר אינם יכולים להסביר לדעת הציבור בלבנון ובעולם הערבי, כיצד סעד חארירי הצליח להפתיע אותם ולברוח לערב הסעודית, מבלי שהם ידעו על תכנית הבריחה שלו, ומבלי שיכלו למנוע אותה.
גרוע מזה, אין ביכולתם של טהרן וחיזבאללה להכחיש את הטענה שסעד חארירי מסר, כי הוא ברח מלבנון לאחר שגילה שאיראן וחיזבאללה עומדים להתנקש בחייו.
גם הטענה בביירות, כי בגלל שחארירי נתון במעצר בניגוד לרצונו הם עדיין רואים בו את ראש הממשלה החוקי של לבנון-היא מגוחכת. זו דרך של טהרן וחיזבאללה שלא להקים ממשלה חדשה בלבנון-דבר שממלא אין ביכולתם לבצע.
עוד מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי זו גם דרך של איראן וחיזבאללה לנסות ולגלות היכן באמת סעד חארירי נמצא. לפי הערכתם, הידיעות כאילו הוא נתון במעצר, יאלצו אותו, או שלטונות סעודיה להציג אותו בפומבי.
לפי כמה ידיעות בלתי מאושרות, סעד חארירי כבר יצא את סעודיה והוא מסתתר במקום מחבוא מאובטח שהוא עצמו הקים ערב בריחתו.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *