תיקדבקה מדווח על ערוצי המגעים הישירים בין ממשל אובמה למנהיגי איראן, כבר מינואר 2012

כלי תקשורת אמריקניים מסוימים, הכתירו את עצמם ביום א' 24.11, כי הם הראשונים המדווחים על ערוצים חשאיים בין ממשל אובמה ואיראן, עוד לפני בחירת חסן רוחאני לנשיא איראן ביולי 2013, והצביעו על שליט עומן סולטן קבוס, כאיש אשר דרכו נוהלו מגעים אלה. המקורות המודיעיניים והאיראניים של תיקדבקה, דיווחו על 'ערוץ קבוס' במו''מ הישיר בין הבית הלבן וטהרן כבר ב-26 באוגוסט 2013, כלומר לפני ארבעה חודשים.
בכלל, המגעים הישירים בין אנשי ממשל אובמה והבית הלבן, החלו הרבה לפני בחירתו של רוחאני, עוד בתקופת נשיאותו של הנשיא אחמדינז'אד.
הפעם הראשונה שתיקדבקה דיווח על מגעים ישירים אלה, היה לפני כמעט שנתיים ב-26 לינואר 2012. אז המגעים התנהלו באמצעות נציגים אמריקנים ואיראנים שהגיעו בחשאי לבגדאד. המשך המגעים התנהלו לסירוגין גם באנקרה ובווינה, ליד מרכז הוועדה לאנרגיה גרעינית ה-IAEA. 
הנקודה החשובה כאן, היא שמערכת מגעים ישירם אלה מצביעה על כך, כי המערכה האמריקנית שנפתחה מיד לאחר בחירתו של רוחאני, לפיה באיראן מתקיים 'שינוי גדול', כאשר אנשים מתונים וחייכנים המכונים לוויתורים בתוכנית הגרעין, הייתה למעשה מערכה שנועדה 'להכשיר' את ההסכמות שערוצי המו''מ הישירים בין ארה''ב ובין איראן כבר הבשילו. ב-19 לספטמבר דיווחו המקורות שלנו, כיצד שר ההגנה העומאני הפך להיות הבלדר העיקרי המעביר את המסרים של הבית הלבן ממוסקט לטהרן.     

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *