דאגה בטהרן: חולשתו של מפקד גדודי אל -קודס בריגדיר-גנרל קאני פוגעת במעמד איראן ובקשריה עם המליציות השיעיות בעיראק ובסוריה

בטהרן דיברו השבוע בגלוי על חולשותיו של בריגדיר-גנרל  עיסמאיל קאני Brig. Gen. Esmail Qaani, המפקד של גדודי אל-קודס. שלא כמו קודמו קאסם סוליימני ששלט ביד ברזל בממשלה בבגדאד, ובמליציות השיעיות הפרו איראניות בעיראק וסוריה, קאני  איבד את השליטה בהן, והן פועלות באופן עצמאי מבלי להתחשב בעמדותיו. הכישלון הגדול ביותר של קאני היה בבחירות הכלליות שנערכו בחודש שעבר בעיראק, שם קואליציית המליציות השיעיות נחלה מפלה  בבחירות כשאר קיבלה מספר מושבים זעום בפרלמנט.
מכה שנייה שקאני קיבל באחרונה, כאשר מספר מליציות עיראקיות הקימו את הוועדה לתיאום ההתנגדות העיראקית  Iraqi Resistance Co-ordination Committee. וועדה שיעיות זו, בה מאורגנות מליציות שהיו פעם מרכז ההשפעה האיראנית בעיראק כמו, אסיב אל-חאלק Asaib Ahl al-Haq, סעייד אל-שוהדא Sayed al-Shuhada, וחאטיב חיזבאללה Kataib Hizbullah. מליציות אלה אינן מוכנות יותר לקבל הוראות מטהרן ובאחרונה דחו את בקשות האיראניים להפסיק את ההתקפות על השגרירות האמריקנית ועל בסיסים אמריקנים בעיראק.
גם מספר משלוחי נשק איראניים גדולים לגבול עיראק-סוריה ולהוטים בתימן יורטו על ידי האמריקנים.

Print Friendly, PDF & Email